Nahoře
Jak moc bolí brazilská depilace? Skutečné zkušenosti a tipy
říj 31, 2023
Publikoval Vojtěch Malina

Co očekávat od brazilské depilace?

Brazilská depilace je typ odstranění chloupků, který zahrnuje kompletní nebo částečné odstranění veškerého ochlupení v oblasti bikin. Se svou popularitou roste i množství zvědavých dotazů a pochybností. Nejčastěji se setkávám s otázkou: "Jak moc to bolí?". Pravda je, že každá zkušenost je jedinečná. Můj příběh začal před několika lety, kdy jsem se rozhodl poprvé vyzkoušet brazilskou depilaci. Přiznávám, měl jsem obavy, ale moje zvědavost byla silnější. Před samotným procesem jsem se snažil najít co nejvíce informací, ale zároveň jsem byl připravený na určitou úroveň bolesti.

Nutno podotknout, že mnoho faktorů ovlivňuje intenzitu bolesti během depilace: typ pokožky, práh citlivosti na bolest, délka a hustota chloupků, dokonce i váš psychický stav. Z mé zkušenosti mohu říci, že první sezení bylo nejnáročnější. Nejenže tělo není na takový zásah zvyklé, ale ani myšlenkově jste si tuto situaci plně neuvědomili. Nelze popřít, že to opravdu bolí, ale s každým dalším sezením se míra bolesti snižuje.

Jak se připravit před depilací

Příprava je klíčem k co nejpříjemnější depilaci. Několik dní před samotným sezením je vhodné pokožku pečlivě exfoliovat, aby se odstranily odumřelé kožní buňky a chloupky se lépe a rovnoměrněji odstranily. Večer před depilací je dobré se vyhnout alkoholu a kofeinu, které mohou zvýšit citlivost pokožky. Zajímavostí je, že někteří odborníci doporučují užívat lehké analgetikum (např. ibuprofen) asi hodinu před depilací, aby se mírnily bolestivé pocity. S tímto tipem jsem se setkal až později, ale rozhodně ho oceníte.

Důležité je také vybrat si správné studio. Nechte se řídit referencemi, zkušenostmi a profesionalitou depilačních specialistů. Kvalita provedení a používaných materiálů může výrazně ovlivnit úroveň bolesti. Osobně preferuji salony, které používají kvalitní voskovací směsi a dodržují přísná hygienická pravidla.

Techniky minimalizace bolesti

Co se týče samotného procesu, je možné bolest mírnit několika způsoby. Jedním z nich je správné dýchání. Z hlubokých vdechů a pomalých výdechů lze čerpat sílu a uklidnění. Nedoporučuju napínat tělo ve chvíli, kdy kosmetička tahá vosk. Naopak, snažte se uvolnit a myšlenky zaměřit jinam. Zkuste se zaměřit na něco příjemného, třeba na plánovanou odměnu po sezení. S každým opakováním zjistíte, že vám to jde lépe a bolest je méně intenzívní.

Existuje i řada produktů, které pomáhají tlumit bolest. Od chladicích gelů před depilací po zklidňující krémy po. Tyto produkty nejenom, že pomáhají s bolestí, ale zároveň pečují o pokožku, která je po zákroku citlivá a náchylná k podráždění. Nemělo by se opomenout ani pravidelné používání pečujících krémů v období mezi jednotlivými sezeními, které udržují pokožku v kondici a pomáhají předcházet zarůstání chloupků.

Péče po depilaci a jak předcházet potížím

Po depilaci je velice důležité pokožku řádně ošetřit. Prvních 24 hodin se vyhýbejte horkým koupelím, saunám, intenzivnímu cvičení nebo jakékoliv jiné aktivitě, která by mohla vyvolat podráždění nebo zvýšit riziko infekce. Místo toho doporučuji používat zklidňující krémy nebo gely. Nezapomínejte na lehké exfoliaci několik dní po depilaci. To pomáhá zabránit zarůstání chloupků a udržuje pokožku hladkou.

Vlastní zkušenost mi ukázala, že mírně chladivé obklady mohou ulevit od případného otoku a zarudnutí. Největším překvapením pro mě bylo, jak rychle se pokožka uzdraví, pokud ji správně pečujete. Po pár dnech už byly veškeré nepříjemné pocity minulostí a já si mohl užívat hladké a čisté pokožky. Brazilská depilace se tak stala nedílnou součástí mé péče o tělo.

Vojtěch Malina

Autor :Vojtěch Malina

Jsem odborník na drogerii se speciálním zaměřením na péči o pleť a tělo. Vytvářím obsah o všem od depilace po vlasovou kosmetiku. Mám vášeň pro sdílení tipů a triků, jak zlepšit denní péči o sebe.

Napsat komentář

Nejnovější Příspěvek
4led

Publikoval Vojtěch Malina

29kvě

Publikoval Vojtěch Malina

27bře

Publikoval Vojtěch Malina

8čen

Publikoval Vojtěch Malina

23lis

Publikoval Vojtěch Malina

O nás

Kosmetika Bylinka je váš průvodce světem drogerie a kosmetiky. Objevte s námi nejnovější trendy v depilaci, dermokosmetice, manikúře a pedikúře. Zjistěte, jak pečovat o svou pleť s našimi tipy pro pleťovou kosmetiku a péči o pleť. Od tělové po vlasovou kosmetiku, u nás najdete vše pro kompletní péči o vaše tělo. Navštivte náš web a objevte, jak podtrhnout vaši přirozenou krásu.